Úsporné vytápění s důrazem na design

Současný vývojový trend v oblasti moderního způsobu vytápění udávají otopná konvektorová tělesa značky Licon. Představují zcela unikátní spojení špičkového technického provedení a moderního designu s akcentem na eleganci, čistotu a preciznost zpracování. Devízou těchto vysoce účinných konvektorů je především jejich značně ekonomický provoz, šetrnost k životnímu prostředí a bezkonkurenční variabilita. Designové provedení vyspělých výhřevných systémů Licon navíc revolučním způsobem dotváří celou architektonickou koncepci interiéru.  

 

Přirozené a bezpečné teplo

Moderní otopné konvektorové systémy jsou založeny na principu konvekčního proudění vzduchu, díky němuž se prostor ohřívá značně rychle a především rovnoměrně. Tato topná tělesa způsobují, že se v interiéru vytváří přirozená tepelná pohoda. Malé množství vody obsažené v konvektorech zajišťuje nejen vysokou intenzitu vytápění, ale i úsporu spotřebované energie. Komfort vytápění navíc zvyšuje nízká povrchová teplota těchto moderních výhřevných systémů. Při delším kontaktu tak na rozdíl od běžných radiátorů  nehrozí nebezpeční popálení

 

Decentní topení v podlaze

Efektivní designové konvektory zapuštěné do podlahy najdou své uplatnění všude tam, kde není možné nainstalovat běžné otopné systémy. Podlahové konvektory jsou před našimi zraky skryty a nijak opticky nenarušují obytný prostor, a přesto dokáží vytvářet vysoký tepelný výkon. Unikátní jsou tyto zabudované podlahové radiátory také z hlediska konstrukční variability – lze je libovolně rohově a obloukově tvarovat a propojovat. Celkový stylový dojem interiéru pak dotváří různé materiálové, technické a barevné provedení krycích mřížek tohoto systému podlahového vytýpění. Společnost Licon teď nově nabízí pochozí mřížky v elegantním provedení z hliníku v barvě světlý bronz. 

 

Stylový nástěnný doplněk

Tyto konvektory, určené pro instalaci na stěnách, splňují požadavky na minimální rozměry, vysoký výkon a hospodárný provoz. Díky jejich nízké hmotnosti jsou snadno manipulovatelné a lze je umístit i na stěny ze sádrokartonu. Velice zajímavým bytovým řešením je designové provedení nástěnného topného tělesa Licon OKN PLAN se zcela rovnou přední stěnou.

 

Vysoce účinné otopné lavice

Otopná konvektorová tělesa fungují na bázi přirozené nebo optimalizované konvekce. Cirkulace ohřátého vzduchu pak probíhá buď přirozeným způsobem anebo je nucena pomocí ventilátoru. Radiátory na podlahu  Licon, které jsou vybaveny speciálními ventilátory, značně zvyšují účinnost ve vytápění, přičemž úroveň hlučnosti je snížena na minimum.

Úspornými ventilátory s elektromotorem a minimálním příkonem jsou vybaveny také novinky mezi produkty optimalizované řady výhřevných konvektorových systémů - otopné lavice s nejnižší stavební výškou Licon OLOC 9/18. V oblasti optimalizovaného systému vytápění jsou tyto nadpodlažní konvektory absolutní špičkou mezi otopnými tělesy. Značná obliba podlahových radiátorů je způsobena nejen možností jejich snadného umístění do prostor, ale také variabilitou krycích desek.

 

Univerzální koventory

Systém optimalizované konvekce, zaručující nízkou hlučnost a příkon ventilátorů při zachování maximálně možných výkonů, je postatou nového typu nástěnných konvektorů Licon. Tato inovovaná řada konvektorových těles Licon OKIOC byla vyvinuta pro nízkoteplotní otopné systémy, tepelná čerpadla, solární systémy či kondenzační kotle. Zásadní výhodu těchto špičkových konvektorů na stěnu je jejich univerzální použití. V období léta totiž mohou být použity i pro chlazení či dochlazování místností.

K vytápění i dochlazování místnosti slouží také podlahový konvektor s ventilátorem PKIOC 9/20 v nerezovém provedení, zatím nejužší typ ze všech podlahových otopných systémů, jež firma Licon nabízí.

 

Bazénový podlahový konvektor

Společnost Licon dodává nejen výhřevné systémy podlahové, nástěnné a lavicové, ale i otopné konvektorové registry pro individuální instalaci, které lze zakrýt takřka libovolným materiálem.  Nově vstupuje na trh topenářských výrobků také s otopnými tělesy Licon InPool vhodnými do mokrého prostředí, upravenými pro bazénové prostory a zimní zahrady.

Kompletní sortiment tohoto předního výrobce otopných konvektorových těles naleznete v sekci Výrobky.

 

 

 

Do you want to print the page now?
Hide some parts of page before printing
Print the page as you see it now
(this box will not be printed)
Edit before printing
Hover your mouse over some part of page, a red rectangle will appear. Click it to hide the selected content of page.